Vindere

Vandrepræmier:
De første uofficielle politimesterskaber i badminton blev afholdt 1973 af PI-København og i 1974 af Amager Birk, og der konkurreres om følgende vandrepræmier:

Eliterækken - individuelt herrer: Pokalen udgået 2008.

Hidtidige vindere:
1975 - Henri Gade, Frederikshavn
1976 - Henri Gade, Frederikshavn
1977 - Henri Gade, Frederikshavn (ejendom)
1978 - Kim Busted, Lyngby
1979 - Kim Busted, Lyngby
1980 - Kim Busted, Lyngby (ejendom)
1981 - Kim Busted, Lyngby
1982 - Kim Busted, Hobro
1983 - Kim Busted, Hobro (ejendom)
1984 - Kim Busted, Hobro
1985 - Kim Busted, Hobro
1986 - Kim Busted, Hobro (ejendom)
1987 - Claus Thomsen, Gentofte
1988 - Claus Thomsen, Gentofte
1989 - Kim Busted, Hobro
1990 - Anders Fruelund Nielsen, Station 5
1991 - Anders Fruelund Nielsen, Station 5
1992 - Anders Fruelund Nielsen, Station 5 (ejendom)
1993 - Kim Busted, Hobro
1994 - Michael Stie, Station 4
1995 - Anders Nielsen, Station 5
1996 - Anders Nielsen, Station 5
1997 - Michael Stie, Slagelse
1998 - Mads Bjerregaard, Station 4
1999 - Mads Bjerregaard, Station 4
2000 - Mads Bjerregaard, station 4 (ejendom)
2001 - Michael Stie, Nyborg
2002 - Michael Stie, Nyborg
2003 - Michael Stie, Nyborg (ejendom)
2004 - Michael Stie, Nyborg
2005 - Kasper Storkegård, Politiskolen
2006 - Janek Roos, Politiskolen
2007 - Janek Roos, Station City
2008 - Janek Ross, København
2009 - Kasper Madsen, Østjylland
2010 - Kasper Madsen, Østjylland

Eliterækken - individuelt damer:

2009 - Louise Gudiksen, Københavns Vestegn
2010 - Louise Gudiksen, Københavns Vestegn

Mesterrækken - hold: Pokalen udgået 2008.

Hidtidige vindere:
1975 - Odense
1976 - Glostrup
1977 - Odense
1978 - Lyngby
1979 - Station 4
1980 - Station 4
1981 - Gladsaxe
1982 - Station 5
1983 - Station 3
1984 - Station 3
1985 - Station 5
1986 - Station 2
1987 - Politigården
1988 - Gentofte
1989 - Gentofte
1990 - Station 2
1991 - Station 2
1992 - Gladsaxe
1993 - Station 2
1994 - Gladsaxe
1995 - Slagelse
1996 - Slagelse
1997 - Slagelse
1998 - Station 4
1999 - Station 4
2000 - Station 3
2001 - Station 4 (til ejendom)
2002 - Station Amager
2003 - Station Amager
2004 - Århus
2005 - intet hold
2006 - intet hold
2007 - intet hold
2008 - Nordjylland
2009 - Politiskolen
2010 -

A-rækken - hold: Pokalen udgået 2008.

Hidtidige vindere:
1975 - Politiskolen
1976 - Station 5
1977 - Tårnby
1978 - Tårnby
1979 - Station 4
1980 - Station 4
1981 - Glostrup
1982 - Rødovre
1983 - Gladsaxe
1984 - Gentofte
1985 - Gentofte
1986 - Odense
1987 - Odense
1988 - Frederiksberg
1989 - Helsingør
1990 - Skanderborg/Odder
1991 - Slagelse
1992 - Frederiksberg
1993 - Rødovre
1994 - Århus
1995 - Frederiksberg
1996 - Politigården
1997 - Frederiksberg
1998 - Frederikssund
1999 - Politigården
2000 - Skanderborg/Odder
2001 - Tårnby
2002 - Frederiksberg (ejendom)
2003 - Århus
2004 - Århus
2005 - intet hold
2006 - intet hold
2007 - intet hold
2008 - intet hold
2009 - København
2010 -