Danske Mestre - 11-mands fodbold

Vandrepræmier:
Der kæmpes om Politimesteren i Odense's vandrepræmie, der er udsat i 1999.

Hidtidige vindere:

1966:    Station 2 (Antoniegade)
1967:    Ndr. Birk
1968:    Esbjerg
1969:    Station 4
1970:    Station 4
1971:    St. K. 100
1972:    Amager Birk
1973:    St. K. 100
1974:    Station 8 (Tomsgårdsvej)
1975:    Sjælland
1976:    Århus
1977:    Station 3
1978:    Station 3
1979:    Århus
1980:    Station 3
1981:    Station 1
1982:    Station 4
1983:    Station 5
1984:    Politigården
1985:    Station 3
1986:    Glostrup
1987:    Rødovre
1988:    Odense
1989:    Rødovre
1990:    Rødovre
1991:    Rødovre
1992:    Midtjylland
1993:    København 1
1994:    København 2
1995:    København 2
1996:    København 2
1997:    København 2
1998:    København 2 (ejendom)
1999:    København 3
2000:    København 3
2001:    København 3
2002:    Søndre Birk
2003:    Midtjylland
2004:    København 3
2005:    Midtjylland
2006:    Sydjylland
2007:    Nordsjælland
2008:    Sydøstjylland
2009:    København - Station City
2010:    Østjylland

Fodboldmesterskabernes bedste fodboldspiller:
Pokalen er udgået i år 2007.

Hidtidige vindere:

1974:    Poul Toxværd, Station 8
1975:    Per Sørensen, Hillerød
1976:    Mogens Bogh Århus
1977:    Karsten Frederiksen, Station 3
1978:    Lars Kruse Andersen, Århus
1979:    Tonny Bøgholm, Århus
1980:    Henning Hansen, Station 3
1981:    Poul Skovbjerg Jensen, Station 1
1982:    Jørgen Tidemand, Gladsaxe
1983:    Jørgen Glargaard, Århus
1984:    Steen Ryborg, Politigården
1985:    Torben Lindved, Station 3
1986:    Kim Brix, Glostrup
1987:    Karsten Jørgensen, Rødovre
1988:    Henning Petersen, Odense
1989:    Henrik Fricke, Rødovre
1990:    Steen Westergaard Nielsen, Rødovre
1991:    Ole Kjær Jacobsen, Rødovre
1992:    Jens Møller Pedersen, Århus
1993:    Cliff Hansen, København
1994:    Kim Bo Pedersen, København
1995:    Ejnar Lauridsen, København
1996:    Kjeld Iversen, København
1997:    Kim Bo Pedersen, København
1998:    Ejnar Lauridsen, København
1999:    Jeppe Christiansen, København
2000:    Anders Christensen, Rødovre
2001:    Jonas Nielsen, København
2002:    Mark Winther, Glostrup
2003:    Jesper Madsen, Århus
2004:    Thomas Kousgaard, København
2005:    Lars With, Vejle
2006:    Michael Christiansen, Kolding
2007:    Cüneyt Cifti, Hillerød
2008:    Torben Svarrer, Sydøstjylland
2009:    Kaan Metin, station City
2010:    Morten Klem Thomsen, Østjylland